top of page
BASARANRES1.jpg
dunyatek bilişim sap logo

Hakkımızda..

           Firmanızın müşteri bulmaya çalıştığını değil, müşterilerin sizi bulduğunu düşünsenize... Evet, DünyaTEK olarak biz de tam bunu yapıyoruz.

          2000 yılında özel sektörde bilgi işlem konusunda başladığım işime paralel olarak, 2005 yılında büyük bir şirketin kolu olan diğer bir şirket grubuna katıldım. Buradaki görevim olan Bilgi Teknolojileri Yöneticiliği görevimi 2017 yılına kadar sürdürdüm. Daha sonra Kahramanmaraş'ta büyük bir holdingin grup bünyesinde Bilgi Sistemleri Müdürü olarak görev aldım. Bu süreçte SAP iyileştirme projelerinde bulundum. Son olarak Gaziantep'deki Sentinel Şirketi'nde SAP sistemlerinde proje ve danışmanlık işlerini yürüttük. Gaziantep Üniversitesi'nde uzun yıllar birçok teknolojik projede yer alan Doç. Dr. Mehmet Başaran ile birlikte şirketimizin kurulumunu gerçekleştirdik.

           Sektörde toplam 20 yıl bilişim teknolojilerinde hizmet vermemiz ve bu tecrübelerimizi işletmelerde müşterilerimizle paylaşmak en büyük arzumuzdur. Şirketimiz akademisyen kadroya sahip olduğundan, işletmelerdeki eksiklikleri proje kapsamında yürütmek ve işletmelerin maliyetini azaltmak ilk hedefimizdir.

           

           Bu kapsamda ayrıca bir proje ekibimiz bulunmaktadır. "Dünyanın Teknoloji ile Yürütülen" sloganıyla hareket ediyoruz. Tüm teknolojilerin yazılım ve donanım olarak yürütülmesi için çatı şirket konumunda olmak, hedeflerimiz arasındadır. Bu kapsamda birçok teknoloji şirketine danışmanlık yapan bir firmayız, özellikle yapay zeka konusunda sanal gerçeklik çalışmaları ve bilimsel STEAM çalışmalarımız ön plandadır.

         Bilişim alanında kaliteli çözümlere ihtiyaç duyan firmalara yönelik ileri teknoloji sistemsel yazılım ve donanım beklentilerini etkin bir biçimde karşılamak üzere Gaziantep'te faaliyet göstermekteyiz. Bilgi işlem danışmanının açılımı bir kuruluşun verilerini saklayarak, gerektiğinde ayıran, işleyen bölüme verilen isimdir. Bilgi işlem ise teknolojik cihazlar ile bilgisayar gibi gerçekleşen işlemlerin düzenlenmesi ve işletilebilmesi anlamına gelmektedir.

 

        İşletmelerde kullanılan yazılımların uygulanacak işletmelerde sorunsuz şekilde kullanılması için gerekli alt yapı çalışmalarını yapmak ile bu alt yapının uyumunu denetlemek, özellikle bu konuda sistem analizlerini yaparak gerek tasarım ve uygulamasını yapmaktadır. Son olarak sistem kurulumu gerçekleştikten sonra işletmeye geçiş basamaklarının planlanması, uygulanması ve yürütülmesini yerine getiririz. 

        Bu bir baştan sona ERP yazılımı olabilir. Bilgi işlem teknolojileri sektöründe kurumsal ve bireysel hizmet vermek amacı ile müşterilere sosyal medya danışmanlığı, sanal kurulumlar ve bunların yönetilmesi, network kurulum ve konfigürasyonlarını yapmak üzere birçok firmaya dışardan ek hizmet verdik. Toplam 20 yılı aşan tecrübelerimizle günümüz bilgi işlem teknolojilerini sektör ayırmaksızın müşterilerin ağına sunmaya çalışmaktayız.

 

       Dünyatek Bilişim olarak kurumlar için her kuruma özel olarak, bilgi güvenliği yönetim sistemlerini tasarlar, uygular. Var olan bilgi güvenliği yönetim sistemlerini revize ederek bilgi güvenliği tehlikelerini giderilmesini, zafiyetlerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Regülasyonları, teknolojileri ve yazılımları takip ederek müşterilerimi sürekli bilgilendirip kurumun bilgi güvenliğinin sağlanmasına yardımcı oluyoruz.

Erdal UZUN
dunyatek bilişim Servis aracımız
bottom of page